Ibuprofeeni tilapäisiin kipu- ja kuumetiloihin

  • ibuxinin vahvuus: 400 mg
  • Flunssan oireisiin
  • Lihas- ja nivelkipuihin
  • Päänsärkyyn
  • Kuukautiskipuihin
  • Hammassärkyyn

Tämä tuote on itsehoitoon tarkoitettu lääke.

Pakkauskoko 10 ja 30 tablettia

Annostus, ibuxin 400 mg

  • Aikuisille ja yli 12-vuotiaille lapsille: 1-2 tablettia tarvittaessa 1-3 kertaa vuorokaudessa.
  • Alle 12-vuotialle lapsille vain lääkärin määräyksestä.

Ibuxin 400 mgTehokas lääke tilapäisten kuume- ja kiputilojen hoitoon. Vaikuttava aine on ibuprofeeni. 400 mg tabletit vain yli 12-vuotiaille. Vaikuttava aine ibuprofeeni. Neuvottele lääkärin kanssa, jos sairastat maha- tai pohjukaissuolihaavaa tai olet raskaana. Tutustu huolella pakkausselosteeseen. Perustuu 17.9.2015 päivättyyn valmisteyhteenvetoon.

Lue pakkausseloste